פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אפשר בבקשה שמלת אליאנה במידה 8?

   שיתוף הפעולה בין הפקת "היי סקול פסטיגל" למותג הילדים של קסטרו הוליד קולקציית קפסולה ייחודית ואופנתית. העלילה ארצית, הדמויות בשר ודם ואת התלבושות המתרוצצות על הבמה תוכלו להלביש לילדים בבית

   נדמה שאין אדם שהתבגר בשנות ה?80 או ה?90 ואינו זוכר בבירור את ז'קט הגי'נס והווסט הכתום והנפוח שאתו דוהר מרטי מקפליי על הדלוריאן לשנת 1955 ב"בחזרה לעתיד" או את בגדי העור השחורים והצמודים והנעליים האדומות שבהן צועדת בביטחון במורד המדרגות סנדי בסצנת הסיום מרוממת הרוח של "גריז". מה ייצרב בזיכרונותיהם של הילדים של ימינו? עוד מוקדם לדעת, אבל אם גם הילדים שלכם ייצפו בקרוב בפסטיגל אולי יהיו אלו בגדיהן של הדמויות מן המופע ובעוד 30 שנה הם יזכרו בדיוק איך נראתה השמלה האיקונית של תותי בנשף הסיום ומה לבשה אליאנה בשיר השקופים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: יח"צ)

   לא על הירח, בתיכון "גל"

   הסיבה להייפ הגדול סביב התלבושות של כוכבי הפסטיבל השנה היא שיתוף פעולה בין הפקת המופע ובין מותג הילדים של קסטרו, שבעקבותיו נולדה קולקציית קפסולה ייחודית של דמויות המופע. עלילת המופע מתרחשת השנה בין כותלי בית ספר התיכון "גל" והתלבושות עוצבו על ידי המעצבים של קסטרו בהתאמה מיוחדת לכל כוכב: אליאנה תדהר (החנונית החדשה), דניאל מורשת, שחר חסון (ליצן הכיתה), עומר דרור ושירן סנדל (מלך ומלכת הכיתה). כולן מופיעות על הבמה וניתנות לרכישה גם במידות ילדים.

   "אין שבוע שבו לא פונים אלינו ומבקשים לשתף אתנו פעולה", אומרת גפן רוזן, המעצבת הראשית של מותג הילדים של קסטרו, "המותג עוד צעיר (קיים רק ארבע עונות) ויש לו עוד זמן להתגבש ולכן אנחנו לא ממהרים לקפוץ לשיתופי הפעולה האלו. כשפנו אלינו מהפסטיגל וביקשו שנעצב את התלבושות למופע לא יכולתי לסרב. ממש נדלקתי על זה".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: יח"צ)

   לכל גיבור צבע משלו

   רוזן, מעצבת ותיקה בקסטרו ומי שאמונה על מותג הילדים הצעיר, מספרת שבתחילת הדרך נפגשה עם אנשי הפסטיגל ואלו סיפרו לה על שינוי הקונספט של המופע. לעומת שנים עברו, שבהן נסובה עלילת המופע סביב נושאים פנטסטיים – גיבורי על, מפלצות, פיות ומרגלים – השנה נשענת עלילת המופע על עניינים ארציים לחלוטין ודמויות בשר ודם. הבחירה בקסטרו לעיצוב התלבושות הייתה טבעית והגיונית. "שמענו מהם איך הם רואים את אפיון הדמויות ואת הסיפור. הבנו שכמו בכל בית ספר יש בעלילה מקובלים ו'שקופים' (הפחות מקובלים), לכל דמות יש תחביב. הכל דיבר אלינו והיה ממש רלוונטי".

   לכל דמות במופע נבחר צבע שמזוהה אתה ונשאר אתה גם כשהיא מחליפה תלבושת. זיהוי הצבע עם הדמות עוזר לילדים לקשר בין הסצנות. "זה בדיוק ההפך מלבנות קולקציה רגילה", מספרת רוזן, "בקולקציה רגילה עובר חוט מקשר בין הפריטים. כאן, כדי שכל דמות תהיה אחרת ומובחנת, היינו צריכים ליצור את ההבדל בין הפריטים, ובתוך כך עדיין לשמור על הרמוניה". התוצאה: אוסף תלבושות סופר אופנתי שמתכתב עם קולקציית האופנה של קסטרו לילדים, ומחבר סטייל וכוכבות.

   מלבד תלבושת המעודדת של שירן, כל התלבושות מתאימות לגמרי ליומיום – לבית הספר או לגן. "לא ניסינו להתחקות אחרי תכניות טלוויזיה ומחזות זמר אלא להביא אל התלבושות אלמנטים של אופנה עדכנית", מספרת רוזן. "האתגר הגדול היה תרגום תלבושות השחקנים המבוגרים לגודל של ילדים. היה לי חשוב לשמור על זהות מוחלטת בין מה שנמצא על הבמה לבין מה שמיוצר אצלנו ולשמור על מחיר הוגן וסביר לצרכן, והצלחנו".

   מה נותר עוד לומר? תאכל את האבק שלנו, מרטי מק'פליי.

   רוצים להתלבש כמו אליאנה, שירן ועומר? לחצו כאן